Olimpijska LIGA Mistrzów

Daszyńskiego, Elblag, 82-300
Olimpijska LIGA Mistrzów Olimpijska LIGA Mistrzów is one of the popular Sports & Recreation located in Daszyńskiego ,Elblag listed under Sports & recreation in Elblag ,

Contact Details & Working Hours

More about Olimpijska LIGA Mistrzów

Regulamin
Olimpijskiej Ligi Mistrzów

Pkt 1. Drużyna liczyć może maximum 15 zawodników, którzy ukończyli 30 lat (możliwość udziału zawodników, którzy ukończą 30 lat w roku 2016).

Pkt 2. Kierownicy/kapitanowie zespołów odpowiedzialni są za dostarczenie do dnia 7 grudnia
2015 r. wypełnionej listy zawodników i dokonanie wpłaty (gotówką – 550 zł) w siedzibie klubu ul. Agrykola 8. O udziale drużyny w OLM decyduje kolejność dokonania wpłaty, wynika to
z ograniczonej liczby miejsc (minimum 6 drużyn, maksymalnie 8).

Pkt 3. W rozgrywkach mogą brać udział wyłącznie zawodnicy wpisani na listę zgłoszeniową – maksymalnie 15 zawodników. W dwóch ostatnich kolejkach rundy rewanżowej obowiązuje całkowity zakaz dopisywania zawodników do zespołu. Drużyny po wykorzystaniu limitu 15 zawodników nie może zastąpić wpisanego gracza innym zawodnikiem.

Pkt 4. Koordynatorzy projektu ustalili wpisowe w wysokości 550 zł przeznaczone na opłaty sędziowskie, nagrody rzeczowe dla uczestników i dla najlepszych drużyn.

Pkt 5. W drużynach może występować jeden zawodnik zrzeszony w strukturach PZPN po 36 roku życia. Weryfikacja listy zawodników odbędzie się przed OLM, w razie naruszenia regulaminu organizatorzy nie dopuszczą zespołu do zawodów.

Pkt 6. Do zawodów nie dopuszcza się sędziów OLM.

Pkt 7. Wszystkie zastrzeżenia dotyczące zawodników grających w OLM należy zgłaszać organizatorowi bądź sędziemu w trakcie trwającego spotkania. Zastrzeżenia mogą zgłaszać tylko kierownicy lub kapitanowie danej drużyny, zastrzeżenia zgłaszane przez osoby „trzecie” nie będą rozpatrywane.

Pkt 8. Dodatkowo organizatorzy oraz sędziowie mają prawo sprawdzić listę kadrową każdego zespołu przez cały czas trwania OLM.

Pkt 9. Jeżeli w drużynie wystąpi zawodnik spoza listy zgłoszeniowej, organizator ukaże drużynę walkowerem 3:0 wraz z skreśleniem danej osoby z listy rozgrywek.

Pkt 10. Wszelkie sporne sytuacje rozstrzygane są przez koordynatorów projektu.

Pkt 11. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki i kontuzje wynikłe w czasie trwania rozgrywek powstałe z winy uczestnika lub wyrządzone uczestnikowi przez osoby trzecie.

Pkt 12. Drużyna, która dopuści się do uszkodzenia elementów wewnętrznych szatni zwraca koszty poniesione w wyniku wandalizmu.

Pkt 13. Mecze rozgrywane są „piątkami” (w tym bramkarz) 4+1. dokonywanie zmian w czasie gry prowadzone jest systemem „hokejowym” tylko w wyznaczonej strefie zmian.

Pkt 14. Czas trwania meczów: 2 x 15 minut plus ewentualny doliczony czas przez sędziego. Przerwa między połowami 2 minuta.

Pkt 15. Spóźnienie drużyny większe niż 5 minut traktowane jest jako walkower.

Pkt 16. Aby rozpocząć mecz na boisku musi znajdować się, co najmniej 4 zawodników.

Pkt 17. Zdekompletowanie drużyny podczas meczu do 3 zawodników spowoduje weryfikację spotkania jako walkower 3:0 (kontuzje, brak zawodników rezerwowych, wykluczenia przez otrzymanie czerwonych kartek, opuszczenie boiska). W przypadku opuszczenia placu gry przez drużynę po pierwszej połowie wynik pozostaje z boiska (dotyczy drużyny przegrywającej).

Pkt 18. Zawodnicy mogą występować w obuwiu z płaską podeszwą (buty halowe) oraz w butach typu turfy.

Pkt 19. Zabronione jest używanie obuwia posiadającego korki.

Pkt 20. Spotkania rozgrywane są tylko i wyłącznie piłkami przygotowanymi przez organizatora. Możliwość gry piłką jednej z drużyn, o ile zostanie wyrażona zgoda przez sędziego oraz drużynę przeciwną. Mecze rozgrywamy piłką rozmiar 5.

Pkt 21. Rzuty z autu wykonywane są nogą z linii bocznej.

Pkt 22. Bramkarz wznawia grę nogą z piątki (po opuszczeniu piłki placu gry).

Pkt 23. Spotkanie może być przedłużone – decyduje sędzia.

Pkt 24. W przypadku równej liczby punktów pomiędzy dwoma drużynami, o zajętym miejscu decyduje: bezpośrednie mecze, różnica bramek w bezpośrednim spotkaniu, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach. W przypadku równej liczby punktów pomiędzy trzema lub więcej drużynami, o zajętym miejscu decyduje mała tabelka.

Pkt 25. Zawodnik otrzymujący żółtą kartkę opuszcza boisko na czas 1 minuty lub do momentu zdobycia bramki przez przeciwnika. Drugie upomnienie tego samego zawodnika skutkuje okazaniem drugiej żółtej kartki w konsekwencji czerwonej. Zawodnik w tym momencie opuszcza boisko do końca spotkania. W jego miejsce może wejść rezerwowy zawodnik po odczekaniu
3 minut lub do momentu zdobycia bramki przez przeciwnika. Gracz ukarany czerwoną kartką pauzuje 1 mecz. Zawodnik może zostać ukarany w ten sposób za: